KMI – Ką reikėtų žinoti kūno masės indeksą?

KMI

Ką reikėtų žinoti apie KMI?

Turbūt daugelis iš mūsų esa susidūrę su KMI – kūno masės indeksu. Medicinoje ir tarp mitybos specialistų šis indeksas yra naudojamas kaip rodiklis, kuriuo naudojantis galima įvertinti, ar žmogaus kūno masė yra normali, ar turi yra antsvoris arba nutukimas, svorio trūkumas.

KMI formulė atsirado daugiau nei prieš 100 metų. Jos kūrėjas – XIX amžiaus belgų matematikas Lamberto Adolfo Quetelet. Quetelet pirmasis nustatė, koks turi būti sveiko žmogaus kūno svoris.

Internete gausu KMI skaičiuoklių, kurios iškart parodo, ar jūsų jūs neturite anstvorio. Be to, galite savarankiškai apskaičiuoti savo KMI – tereikia svorį (kilogramais) padalinti iš savo ūgio (metrais) kvadratu. Pavyzdžiui, jei Jūsų ūgis 1,68 m, o sveriate 55 kg, tuomet:

1,68m2 = 2,82

55 : 2,82 = 19,5 KMI

KMI standartas pagal Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendaciją:

  • 18,5 arba mažesnis KMI – kūno svoris per mažas, rekomenduojama priaugti svorio;
  • 18,5–25 – idealus kūno masės indeksas;
  • 25–30 – asmuo turi antsvorį, yra padidėjusi ligų tikimybė, yra būtina mesti svorį;
  • 30 ir daugiau – asmuo yra nutukęs, didelė įvairių ligų tikimybė, yra būtina mesti svorį.

 

KMI apskaičiavimas yra labai paprastas ir tikslus, nors būna išimčių, į kurias būtina atsižvelgti.

Pirmiausia, šis skaičiavimas buvo atliktas apie 1830 metais, t. y. beveik prieš du amžius. Be to, formulę išvedęs belgas neturėjo medicininio išsilavinimo, todėl buvo statistiškai apskaičiuota ir išvesta formulė, kuri neatsižvelgia į tam tikrus medicininius faktus.

Pavyzdžiui, seniai jau yra žinoma, kad raumenys sveria daugiau nei riebalai, todėl jeigu Jūs intensyviai sportuojate, gali būti, kad Jūsų KMI bus aukštesnis nei to, kuris nesportuoja ir turi sukaupęs didelį riebalų kiekį. Vis dėlto, didesnis raumenų kiekis ne tik padailins ir sustangrins kūną, bet ir nulems geresnę fizinę savijautą.

Be to, KMI neparodys, ar Jūsų sveikata yra ideali. Atsiminkite, kad KMI standartas labiau yra rekomendacinis, todėl net jei Jūsų KMI yra aukštas, pagal kitus rodiklius (kūno riebalų ir raumenų santykis, amžius) jis gali būti normalūs.

 

Jeigu Jums rūpi jūsų sveikata, verčiau apsilankykite pas gydytoją ir išsitirkite, o ne bandykite ieškoti idealaus svorio pagal KMI. Galbūt per mažai judate ir valgote ypač kaloringą maistą? Gydytojai jau pradėjo skambinti pavojaus varpais – vis daugiau žmonių skundžiasi suprastėjusia sveikata. Viso to priežastis – antsvoris ir didelis nutukimas, kuris priveda prie įvairių širdies ir kraujagyslių ligų. Kaip to išvengti? Sportuokite, valgykite sveiką maistą, pasitikrinkite savo sveikatą ir taip išvengsite net ir mažiausių sveikatos problemų.

 

KMI skaičiuoklė

Įveskite savo svorį ir ūgį langeliuose žemiau, spauskite mygtuką skaičiuoti ir pamatykite savo KMI rezultatus.
Tavo svoris (kg)
Tavo ūgis (cm)
Tavo KMI
Komentaras