Pirmasis jaunavedžių šokis. Ką rinktis – jaunųjų valsas ar išskirtinis vestuvinis šokis?

Kas yra jaunavedžių šokis, vestuvinis šokis ir jaunųjų valsas?

Artėjant vestuvių šventei ir viską organizuojant, dažnai jauniesiems iškyla klausimas – ką daryti su pirmuoju jaunavedžių šokiu? Ar tai pirmasis šokis tik sena tradicija ar vis dar vienas gražiausių vakaro akcentų?

Visų pirma reikia atskirti, kad tradiciškai yra šokamas Jaunųjų valsas pagal valso šokio muziką, jis iki šiol yra priimtinas tiek tarp jaunimo, tiek tarp vyresnio amžiaus žmonių. Jeigu jaunųjų valsas yra vestuvinis šokis, tai vestuvinis šokis nebūtinai turi būti valsas. Pastarasis yra populiarus tarp jaunimo, yra visiškai individualus ir labiausiai leidžia atskleisti save poroje. Tai yra didžiausias šių sąvokų skirtumas.

Galime drąsiai atsakyti, kad tai tikrai nėra pasenęs dalykas, o kad jis taptų vienu gražiausių vestuvių šventės prisiminimų, būtina tam pasiruošti ir nesvarbu tai bus jaunųjų valsas ar individualus vestuvinis šokis. Abu variantai turi daugybę galimų variacijų.

 

Pirmasis jaunavedziu sokis

Kaip pasiruošti pirmajam jaunųjų šokiui vestuvių dieną?

Pasirinkimas priklauso nuo Jūsų, o kad būtų lengviau, patarsime:

Pirmojo šokio muzika yra labai svarbi emocijai

Pirmiausia jaunieji turi paklausyti valso šokio muzikos ir nuspręsti – ar ji Jums patinka? Tinkama muzika pirmojo šokio metu turi atpalaiduoti, džiuginti, kelti geras emocijas ir visą kūno tonusą, tuomet ir šokti bus daug lengviau.

Lėtas valsas ar vienos valsas?

Iš principo tai tas pats šokis, skirtinga yra tik muzika – vienos valsas šokamas bene dvigubai greitesniu ritmu nei įprastas valsas. Pamokų pradžia ta pati – valso žingsneliai, o vėliau tiesiog pagreitiname tempą ir įnešame daugiau energijos į šokį. Koks Jūsų gyvenimo būdas ir kaip greitai galite dėlioti kojas, nuo to ir priklausys, kurį variantą bus lemta pasirinkti.

Kaip išmokti šokti valsą?

Lengviausias būdas išmokti šokti valsą yra lankyti šokių pamokas. Šokių mokytoja sistemingai išmokys jus šokti nuo pagrindų, iškart tinkamai ir taisyklingai stovint, patars ir žinoma parodys esmines klaidas, kurios dažnai būna skirtingos kiekvieno atveju. Norint išmokti šokti valsą namuose visų pirma reikia turėti pakankamai vietos. Tuomet galite pasileisti video pamokas ir bandyti atkartoti judesius. Labai gerai bus, jeigu save matysite veidrodyje, o jeigu tokios galimybės namuose nėra – nusifilmuokite save ir pažiūrėkite kaip atrodote.

Vestuvinis šokis nemokantiems šokti ar profesionalams? Ką daryti, jei antra pusė nenori šokti?

Šokio žingsneliai, tai ne raketų mokslas. Tinkamai sudėlioti žingsniai į lengvas kompozicijas geros trenerės dėka virsta šokiu jau pirmųjų pamokų metu.  Kiekvienas žmogus individualus, kaip ir šokis poroje. O vyras mokėdamas tinkamai pasukti savo damą, iškarto atrodys nuostabiai šokių aikštelėje net ir per daug nieko nedarydamas, nes dėmesys dažnai nukryps į damą. Ir atvirkščiai, gerai šokantis vyras, lengvai suvedžios net ir nemokančią šokti moterį taip, kad nuo jos nebus galima atitraukti akių.

Kur ir kada šokamas jaunųjų šokis?

Vestuvinis šokis šokamas dažniausiai vakaro eigoje pirmoje pusėje arba vidurnaktį. Vakaro pradžioje rekomenduojame šokti poroms, kurios jaudinasi, kad greičiau galėtume atsipalaiduoti. O drąsiai besijaučiančios poros gali vestuvinį šokį šokti vidurnaktį fone šaudant fejerverkams. Bene svarbiausias dalykas yra iš anksto numatyti, kur bus šokamas šokis? Turite atkreipti dėmesį į tai kiek turėsite vietos šokių aikštelėje ir taip pat gali tapti svarbi danga ant kurios šokate. Kaip pavyzdys, šokant lauke ant trinkelių reikia vengti smailių aukštakulnių, taip pat bus sunkiau daryti sukinius ir prasilydimus. Tą reiktų iš anksto paderinti su šokių trenere, kad išvengtumėte nepatogumų ir šokis būtų paruoštas pagal planuojamas sąlygas. Retais atvejais, jaunųjų šokis gali būti šokamas iškart išėjus iš bažnyčios. Viskas priklauso ir nuo pačių vestuvių scenarijaus.

Kada pradėti ir kiek laiko reikia išmokti šokti?

Norint pasiruošti pirmajam jaunavedžių šokiui reikia skirti 4-5 pamokas. To visiškai užtenka jeigu šokis Jums nėra visiškai svetimas dalykas. Tarp pamokų rekomenduojama pasipraktikuoti namuose, tuomet pamokos bus daug efektyvesnės ir jų reikės mažiau. Paskutinę pamoką visada įrašomas vaizdo įrašas, kad pamiršus smulkmenas jas lengvai prisimintumėte. Šokį galima pastatyti ir likus ilgesniam laikui iki vestuvių, praktikuotis namuose, o kilus klausimams ar neaiškumams, norint užtvirtinti šokį, papildomai galima dar atvykti į vieną pamoką artėjant vestuvių dienai.

Vestuvinio šokio pamokų kaina

Individualaus vestuvinio šokio pastatymo ir pamokų ciklo kaina beveik visuose klubuose yra apie 100 eur. Tai yra maža vestuvių biudžeto dalis, tačiau labai įsimintina ir vestuvių dieną ir iki jų. Šokio pamokos, tai dar vienas žingsnis link suartėjimo ir bendro gyvenimo kartu. Todėl mokantis šokti svarbiausia turi būti ne kaina, o geros emocijos ir praleistas laikas kartu. Taip pat visada galima rinktis grupines vestuvinio valso pamokas, kurios bus pigesnės, o kartu ir atsidursite būrelyje kitų jaunųjų, gyvenančių tomis pačiomis problemomis ir džiaugsmais.

Pamokos pirmajam jaunavedžių šokiui

Individualūs ir grupiniai užsiėmimai

Vestuvinio šokio pamokos (Vilnius)

By Jomantė Dapkevičiūtė Vestuvinio šokio pamokos Vilniuje su profesionalia šokėja Santuoka yra kaip muzika – abu grojate skirtingais…

Jaunųjų valsas pamokos Vilniuje

By Jomantė Dapkevičiūtė Jaunųjų valsas Jaunųjų valsas yra tradicinė vestuvių dalis Lietuvoje. Jaunųjų valsas tradiciškai yra tarsi vestuvių šventės…