Zumba treniruotes Vilniuje

Šiuo metu treniruotės nevyksta!!!

Zumba treniruotės Vilniuje, Žvėryne

Zumba treniruotės vyksta:

Kviečiame prisijungti, susipažinti 😊

Kas yra Zumba?

Zumba gimė Kolumbijoje devintajame dešimtmetyje ir tai nutiko gana atsitiktinai. Sporto instruktorius pamiršo paleisti įprastos treniruočių muzikos įrašus, todėl jis pasiėmė kelis lotyniškos muzikos albumus iš savo automobilio, pakeitė tradicinės treniruotės taisykles ir šoko taip, kaip ir klube. Jo klasėje imta atlikti pratimus kartu su šokiais, kuriuos jis myli: Salsa ir Rumba.

Nuo to laiko Zumba tapo tarsi vakarėlis treniruotėse. Iš tiesų, kai kurie tyrimai rodo, kad tai gali būti geriausia treniruotė žmonėms, kurie nemėgsta sportuoti.

Zumba yra kaip ir bet kuri kita sporto treniruotė, vedama instruktoriaus, tačiau su paprastais šokių judesiais, kurie nėra lengvi klubų darbui ir žingsnių skaičiavime. Šie judesiai prilygsta sunkiam darbui ir priverčia paprakaituoti. Mokslininkai ištyrė moterų grupę, kuri aktyviai praktikavo Zumbą, ir nustatė, kad 40 minučių treniruotėje sudeginama apie 370 kalorijų, šiek tiek daugiau nei devynias kalorijas per minutę.

Nustatyta, kad tai gana gera treniruotė – panaši į vidutinio intensyvumo pratimus, tokius kaip žingsnių aerobika ar kardio kikboksas.

Tačiau labiausiai įspūdinga Zumbos dalis yra tai, kiek ji suteikia iki šiol nesportavusiems žmonėms. Amerikoje atliktas tyrimas parodė, kad moterims, sergančioms 2 tipo cukriniu diabetu ir nutukimu, Zumba treniruotėse tris kartus per savaitę/ 16 savaičių laikotarpiu, prarado vidutiniškai 2,5 svarus ir sumažino 1 proc. kūno riebalų procentą. Dar svarbiau, kad šios moterys Zumbos užsiėmimus pavertė įpročiu – tai labai neįprasta aerobikos pratimų programai. Po to, kai tyrimas baigėsi, dauguma dalyvių tęsė savo veiklą, nes daugelis iš jų jautėsi smagiai tarp susibūrusių draugų ir nevertino Zumbos kaip sunkaus darbo.

Treniruotės turi unikalią galią- jos padeda pataisyti fizinę ir psichinę sveikatą.

Jau po aštuonių savaičių moterų gyvenimo kokybės rodikliai šoktelėjo 9 proc., o jų savigarba padidėjo 16 proc. Susijusio su Zumba psichologinės naudos tyrimas nustatė, kad žmonės, kurie ją praktikuoja, jaučiasi labiau nepriklausomi ir sako, kad jų gyvenimas atrodo daug kokybiškesnis bei produktyvesnis.

Šokantys kartu žmonės vieni kitiems gali padėti jaustis mažiau droviems ir pakeisti nuomonę apie savo kūną.

Treniruotė gali būti ypač naudinga vyresnio amžiaus žmonėms, kurie negali dirbti ar atlikti intensyvesnių pratimų (ar tiems, kurie nenori). Vienas 2015 m. Tyrimas parodė, kad net lengvos Zumba treniruočių versijos gali padėti pagyvenusiems žmonėms išlaikyti jų širdies ir kraujagyslių būklę. Yra daugybė įrodymų, kad šokiai gali padėti senjorams išlaikyti pusiausvyrą ir koordinavimą, sumažinant riziką kritimams.

Zumba vis dar yra vieta, kur žmonės iš tikrųjų džiaugiasi.

 

Ir tai tikrai užkrečia!!! 🙂