Linijiniai šokiai

Linijiniai šokiai Vilniuje

Linijininiai šokiai Saltare šokių studijoje yra būtent moterims ir merginoms skirtos šokių pamokos –

Solo Latino šokiai Vilniuje: Žvėryne

Prisijungti užsiėmimus galite, bet kuriuo sezono metu! Geriausia tai padaryti kai tik pradedama mokytis naujos linijinių solo latino šokių kompozijos! Tai darome kartą per vieną ar du mėnesius, rašykite ir informuosime.  Daugiau informacijos info@saltare.lt arba telefonu.

Kas yra linijiniai šokiai?

Linijiniai šokiai – šokiai, kuriuose visi juda ta pačia kryptimi su pasikartojančia vienoda žingsnelių seka. Tai smagi pramoga tiems, kurie mėgsta šokti nepriklausomi nuo partnerio, bet tuo pačiu metu kartu su kitais.

Linijinių šokių pamokos skirtos merginoms ir moterims, kurios šoka po vieną ar nori išmokti šokti, patobulinti šokių techniką, grakštumą, rankų linijas, ir sužinoti kitas moteriškas subtilybes šokiuose. Pamokų metu pirmiausia išmoksime pagrindinius žingsnius ir šokio ypatumus, vėliau mokysimės šokio kompoziciją, kurioje galėsim pritaikyti visas žinias ir tobulėti. Pamokose šoksim ne tik Lotynų Amerikos šokius, kūno judesius tobulinsime šokdamos Salsą, Bachatą, Regetoną, Tango ir kitus šokius.

Linijiniai šokiai – ne tik puiki sporto ar laisvalaikio praleidimo forma. Tai – gyvenimo būdo dalis. Besimokančios linijinių šokių merginos praplečia savo draugų gretas, nes užsiėmimuose gausu bendraminčių. Vakarėlių ar pobūvių metu jos daug lengviau įsilieja į minią, nes šokdamos jaučiasi ir atrodo dailiai. Retkarčiais net Saltare šokių akademijos treneriai išsiruošia į vakarėlius ar kitus renginius kartu su savo mokiniais ir pademonstruoja kitiems, ko išmoko.

Linijinių šokių muzika ir kompozicijos

Linijos šokiams kompozicijas kuria pasaulyje pripažinti choreografai. Pasirenkami populiarūs įvairių muzikinių stilių kūriniai.  Saltare akademijoje šokių kompozicijas kuria trenerė Jomantė Dapkevičiūtė. Ji visada parenka tai, kas susirinkusiai merginų grupei labiausiai patinka. Šokio pagrindasne paprasti linijinių šokių žingsneliai, o Salsos, Bachatos, Regetono, Tango ir kt. Tai yra dar naudingiau Jūsų laisvalaikiui ir šokių vakarams.

 

Daugiau informacijos TVARKARAŠTYJE.

 

Linijinių šokių istorija

Yra daugybė linijinio šokio apibūdinimo ir kilmės teorijų. Dažniausiai, taip vadinamas šokis, atliekamas grupės žmonių, kurie kartojat vienodus judesius vienoje ar keliose linijose.

Mums labiausiai patinka šis apibūdinimas: „Vienų žmonių šokis kitiems žmonėms“.

Gali būti labai sunku atskirti linijinius šokius nuo tradicinių šokių, kurie dažnai  yra šokami linijose. Nuolat pasikartojantys žingsneliai ir jų junginiai numatyta tvarka yra bene esminis kriterijus, išskiriantis linijinius šokius iš kitų šokių. Tuo tarpu tradiciniai šokiai kilo kaip ritualas, atliekamas vietos bendruomenės. Žinoma, visa tai atskirti labai sunku. Dauguma tradicinių liaudies šokių turi linijinių šokių elementų. Linijiniai šokiai, tai tarsi viena seniausių šokių tradicijų. Faktų apie linijose atliekamus šokius aptinkama dar senovės Graikijoje, kai buvo šokdama tiesiog kartu.

Linijiniai šokiai ir jų evoliucija

Linijiniai šokiai pradžioje buvo būdingi tik kantri šokio žanrui. Jis pradėjo formuotis apie 1880 m. iš indėnų, afroamerikiečių, graikų, airių, škotų ir kt. tautų liaudies muzikos ir šokių. Seniausias žinomas toks linijinis šokis atliekamas linijose yra „Electric Slide”. Vienas pirmųjų linijinių šokių choreografas Džimis Ferazanno yra sukūręs šokius „Tush Push” ir „Waltz Across Texas” kūriniams.

Geras kantri stiliaus linijinių šokių pavyzdys yra iš serialo „Jaunosios melagės“ („Pretty Little Liars“), pažiūrėkite ištrauką:

Tiklsingai linijiniai šokiai išpopuliarėjo tik nuo 1970 m., atsiradus disko šokių manijai. Linijinius šokius išpopuliarino žymus aktorius John Travolta, sušokęs filmuose „Saturday Night Fever” ir „Grease”. Tuo tarpu Lietuvoje linijinius šokius žmonės pradėjo masiškai šokti po indų filmo „Disko šokėjas” pasirodymo 1982metais. Iki tol lietuvių tautiniai šokiai dažniausiai būdavo atliekami poromis, apjungtomis į atskiras susikertančias šokio kompozicijas, o po filmo pasirodymo atsirado ir linijinių šokių pradininkų Lietuvoje. Disco linijiniai šokiai užkariavo vidurinių mokyklų ir kultūros namų aktų sales, restoranus, diskotekas, jų buvo mokoma netgi per šokių pamokas mokyklose.

Linijiniai šokiai tapo madingi ir populiarūs, nes juos šokti buvo paprasta ir efektyvu, todėl atsirado nemažai šokių trenerių ir choreografų, kurie pradėjo kurti linijinių šokių kompozicijas, kurias žmonės šokdavo tiesiog vakarėliuose, pramogų klubuose, ir tam net nereikėdavo poros. Tai tapo puikus būdas paskatinti publiką susiburti į šokių aikštelę. Nuolat organizuojami įvairūs linijinių šokių maratonai, festivaliai, konkursai, fiksuojami ilgiausios linijos rekordai, geriausios šokių grupės, stilingiausio šokėjo rinkimai. Yra įsteigtos netgi   atskiros linijinių šokių organizacijos, kurių pirmąja tapo Jungtinė Kantri Western šokių Taryba (UCWDC), registruota JAV. Dabar jų yra daugybė, taip pat yra ir Lietuvoje – Lietuvos linijinių šokių federacija.

Linijiniai šokiai tapo tokie mėgstami ir efektingi, kad net talentų konkursuose jie yra labai populiarūs:

 

O šiais laikais linijiniai šokiai adaptuojami ir turi įvairiausių atšakų. Labai dažnai yra naudojami ir žymiausiuose žvaigždžių muzikos klipuose.

Be abejonės, visi žinome- linijinis merginų šokis, gali tapti pačiu geriausiu viliotiniu vyrams.

Laukiame Jūsų šokių pamokose Vilniuje ir galėsim pabandyti sušokti viską, ką tik norėsite, nes beveik kiekvieną mėnesį statome naują šokį, o Jūsų pageidavimai ir bendras sutarimas, kokio šokio mokytis norite labiau, yra labai nepaprastai svarbūs!

 

Trenere Jomante Dapkeviciute

TV projekto ,,Šok su manimi“ prizininkė, Tarptautinių Bachata festivalių trenerė, Daugkartinė Lietuvos LA čempionė, Europos Universiados LA čempionė, Pasaulio LA reitingo lentelėje 30 vieta, Pasaulio LA čempionate 14 vieta, Tarptautinių šokių konkursų prizininkė ir finalininkė.