Kalanetika

Šias metais kalanetikos treniruočių Saltare klube nebus!!!

Kalanetika treniruotės Vilniuje

Kalanetika – tai mankšta, kurioje susijungia jėgos, pilates ir baleto pratimai. Treniruotės metu stiprinami raumenys, lavinamas lankstumas ir dailinamos jūsų kūno linijos. Treniruotė ypač tika moterims, kuriuos nemėgsta intensyvaus ritmo treniruotės metu. Jei dieta jums – didžiausia kančia,išbandykite greitą ir veiksmingą lieknėjimo mankštą – kalanetiką. Kalanetikos pratimai taip pat yra puiki sąnarių ir raumenų ligų profilaktika, nes mankštinantis maksimaliai ištempiami raiščiai, sausgyslės ir kiekvienas raumenukas. Atliekant tokius pratimus, sąnariai tampa paslankesni ir lankstesni. Taip pat šie pratimai normalizuoja stuburo funkcijas. Didelis dėmesys yra skiriamas kvėpavimui, laikysenai. Ir, žinoma, treniruotės didina darbingumą bei kelia bendrą organizmo tonusą. Geru rezultatų jusm padės pasiekti profesionali trenerė Sigutė.

Užsiėmimai vyksta:

Paribio g. 12

  • pirmadienį -trečiadienį 17.30. Kalanetika su trenere Sigute.
  • šeštadienį 10.30. Trenažas ir tempimai su treneriu Justinu.

Mankštinamės mažose grupėse, tad visada sulauksite mokytojo pagalbos. Pratimai tinkami naujokams ir pažengusiems, nes kiekvienas asmeniškai, su trenerės pagalba, gali reguliuoti pratimų skaičių- mažinti arba didinti, pati pratimą lengvinti ir sunkinti, visada viską atlikti pagal savo galimybes. Tad, net jei prieš tai nesimankštinote, galite drąsiai prisijungti.

Pageidautume, kad turėumėtei savo sporto kilimėlius, tačiau jei neturite, galėsite naudotis studijos kilimėliais. Apranga sportinė, sportuojama su kojinėm.

 

Kalanetika, anot specialistų, yra „karališka“ mankšta – puikus būdas atjaunėti ir be didelių pastangų sumažinti svorį bei išlaisvinti sielą. Kalbama, kad ją praktikuoja ir Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos moterys bei daugelis Holivudo žvaigždžių. Plačiau apie kalanetiką galite paskaityti čia ir kituose naujienų portaluose.

Į kalanetikos treniruotės galite prisijungti bet kada!

Kalanetika – raktas į sveikatą ir grožį

Kiekviena moteris nori gražiai atrodyti ir jaustis energingai. Kaip viso to pasiekti? Rinkitės kalanetiką – geros savijautos ir dailaus kūno pagalbininkę.

Kuo naudinga kalanetika?

Kalanetika yra mankšta, kurioje gausu baleto ir rytų jogos elementų. Šios mankštos autorė – buvusi balerina Callan Pinckney iš JAV. Moteris ilgą laiką kentėjo dėl įgimtos nugaros išvaržos, o apie 1980 metus sukūrė kalanetikos mankštos sistemą, kuri jai padėjo įveikti sveikatos problemas.

Kalanetikos pratimų pagalba yra geriau treniruojami gilieji raumenys, dėl to pradeda pamažu nykti riebalai, tvirtėja raumenys, paspartinama medžiagų apykaita. Moterys, užsiimančios kalanetika, gali džiaugtis ne tik dailesnėmis kūno linijomis, bet ir pagerėjusia laikysena ir gera nuotaika.

Kas yra svarbu atliekant kalanetikos pratimus?

Atliekant kalanetikos pratimus svarbiausia yra neskubėti ir visus pratimus atlikti kuo taisyklingiau, palaipsniui didinant jų kiekį. Kuomet aerobikos ar zumbos treniruotėje tenka braukti upeliais tekantį prakaitą ir daug judėti, kalanetikos treniruotėje viskas yra priešingai. Pratimai atliekami iš statinės pozicijos, o jų pagrindas – sustingimas vienoje vietoje. Tai nėra taip jau paprasta, kaip gali pasirodyti!

Visi pratimai sudaryti taip, kad vienu metu dirbtų kuo daugiau giliųjų raumenų ir būtent dėl to pradeda greičiau tirpti riebalai. Pečiai, rankos, pilvas, juosmuo, nugara, klubai, kojos – kalanetikos pratimai apima visas kūno dalis. Griežtos tvarkos, kokius pratimus kada reikėtų atlikti, nėra, todėl rinkitės tuos, kuriuos jūs norite išbandyti.

Pasak kalanetikos mankštos autorės, valanda kalanetikos pratimų atitinka septynias valandas klasikinės gimnastikos ar dvidešimt keturias valandas aerobikos. Jeigu pati Callan Pinckney taip teigia, galbūt vertėtų tai išbandyti?

Kas gali užsiimti kalanetika?

Kalanetiką gali išbandyti įvairaus amžiaus moterys, besiskundžiančios nugaros, kaklo skausmais ar nuovargiu. Nors tokia treniruotė labiau pabrėžia moterišką pusę (plastika, grakštumas, lankstumas), šiuos pratimus gali išbandyti ir vyrai, norintys sutvirtinti savo kūną.

Kalanetika turėtų sudominti dar negimdžiusias moteris, nes šios mankštos metu taip pat atliekami naudingi pratimai, stiprinantys dubens raumenis, kurių stiprybė padeda gimdymo metu

Kaip maitintis?

Svarbiausia, nevalgykite valanda iki treniruotės. Sočiai pavalgius prieš treniruotę, jausite sunkumą atliekant pratimus. Be to, venkite maisto ir po treniruotės (bent valandą), kitaip organizmas sunkiai sudegins kalorijas.

Taip pat atminkite, kad lankant kalanetikos treniruotes, jums nereikia badauti ar laikytis specialių dietų. Yra paskaičiuota, kad per vieną kalanetikos treniruotę sudeginama apie 800 kcal, palyginus su kitomis treniruotėmis, kurių metu sudeginama 350–500 kcal. Valgykite tai, ką norite ir nebijokite, kad sudeginti riebalai vėl sugrįš😊

 

 

Trenere Sigute Dailydaite

Profesionali šokėja, savo veiklą jau seniai supynusi su moderniu šokiu. Šokusi ne viename televiziniame projekte - „ Lietuvos balsas“, „ X faktorius“, „ Šok“, „Auksinis balsas“ ir kt. Kaip šokėja dalyvavo Viačeslavo Ganelino ir Sigito Gedos miuzikle „Velnio nuotaka”; Anželikos Cholinos, Kipro Mašanausko, Romo Lileikio miuzikle „ Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto legenda”; roko operoje „ Jūratė ir Kąstytis“ ir kt. Taip pat yra sertifikuota kalanetikos trenerė. Jau kelis metus dirba su šia sveikatingumo rūšimi ir teigia, kad sveikas kūnas yra svarbiausia!