Aerobika – daugiau nei judėjimas ritmu

Aerobika – daugiau nei judėjimas ritmu

Ji skirta toms, kurios mėgsta judėti

Sporto klubas – tai ne vien treniruoklių salė. Dažnai apie sportą svajojantiems žmonėms trūksta motyvacijos ir draugijos sportuojant. Pripažinkite, juk dviračio minimas ar štangos kėlimas nėra tai, ką jūs mielai atliktumėte kiekvieną kartą nuėjus į sporto klubą. Tad, ką siūlome mes? Rinkitės grupinio užsiėmimo treniruotes, kurios kiekvieną kartą bus ne tik kitokios, bet ir pilnos žmonių, norinčių sportuoti kartu. Kad būtų aiškiau, ką rinktis, mes jums galime pasufleruoti. Tai – aerobika, kurioje telpa muzika, besikartojantys fiziniai pratimai ir gera nuotaika. Aerobikos užsiėmimai, turbūt, yra vienas iš linksmiausių ir aktyviausių būdų dailesnėms  kūno formoms pasiekti.

Iš ko susideda aerobikos treniruotė?

Pirmiausia, pradėsite nuo apšilimo pratimų. Jūsų lauks nesudėtingi aerobikos žingsneliai, kurių pagalba apšilsite ir pasiruošite aktyvesniems pratimams. Po apšilimo prasidės linksmesnė dalis – muzika ir ritmingi, besikartojantys pratimai, išjudinantys visas raumenų grupes. Aerobikos metu taip pat yra naudojami kilimėliai, įvairių svorių svarmenys ar platformos, todėl galite tikėtis įdomios ir tikrai nenuobodžios treniruotės. Po mankštos jūsų lauks atsipalaidavimo pratimai, padėsiantys nuraminti įsitempusius raumenis.

Neišsigąskite, jei po pirmųjų treniruočių jausitės pavargusi ir visiškai be jėgų, kadangi jūsų kūnas nebus pratęs prie intensyvios mankštos. Tik praėjus porai savaičių (galbūt ir mėnesiui) jūs imsite jaustis energingesnė, labiau atsipalaidavusi ir sustiprėjusi.

Kokios yra kitos aerobikos rūšys?

Jeigu jūsų nedomina klasikinė aerobika (muzika ir ritmingi pratimai), galite rinktis step arba vandens aerobiką. Step aerobika – tai žingsniavimo aerobika, kurios metu pratimus atliksite žengdama ant specialaus suolelio (platformos). Vandens mylėtojams puikiai tiks aerobika, kurios metu pratimai yra atliekami vandenyje. Nors anksčiau vandens aerobika buvo pamėgusios vyresnio amžiaus moterys, dabar šią aerobikos kryptį mielai renkasi tiek jaunos merginos, tiek ir vyrai. Vandens aerobiką dažniausiai renkasi tos moterys, kurios gėdijasi savo kūno, nes vanduo puikiai užmaskuoja visus trūkumus.

Kokia yra aerobikos nauda?

Kaip jau buvo minėta, aerobika padeda deginti riebalus, nes pagreitėja medžiagų apykaita, todėl figūra tampa daug dailesnė. Bet ne tik tai – reguliarios treniruotės padeda ugdyti jėgą, ištvermę, koordinaciją, taip pat padeda išlaikyti taisyklingą laikyseną.

Vyresnio amžiaus asmenims aerobikos pratimai padeda pristabdyti organizmo senėjimą – sumažėja cholesterolio kiekis kraujyje, susireguliuoja kraujospūdis ir pulsas, stiprinami raumenys bei įveikiamas stresas. Daugelis mokslininkų teigia, kad aerobikos pratimai yra puiki sveikatos stiprinimo priemonė.

Taigi, jeigu jums patinka judėti pagal muziką ir norite kompanijos sportuojant, be jokios abejonės rinkitės aerobiką.

Šiuo metu rekomenduojame alternatyvą aerobikai – Kangoo Jumps treniruotes, kurios yra dar energingesnės!