Ryto ritualai – vanduo, mankšta ir..

Ryto ritualai
Meditacija
Kalanetika

Ryto ritualai – kodėl svarbu juos turėti ir kokie jie gali būti  

Anksti kėlęs, nesigailėsi – taip prabyla lietuvių liaudies išmintis apie vyturiukus, t. y. anksti besikeliančius žmones. Ne paslaptis, kad didžioji dalis sėkmingų asmenų taip pat anksti pradeda dieną ir spėja nuveikti begalę darbų. Be to, ryto ritualai suteikia daugiau energijos ir padeda darbingai pradėti dieną.

Esi iš tų, kurie jau vakare nusistato kelias dešimtis žadintuvų, o ryte juos visus pramiega ir niekur nespėja? Pamiršk šį bjaurį įprotį – ryto pradžiai turi užtekti vieno žadintuvo. Kaip tai padaryti? Verčiau vakare palik žadintuvą kitame kambario gale. Ryte, jam skambant, tu tiesiog būsi priversta atsikelti iš lovos, kad jį išjungtum. Šis būdas leis greičiau atsikelti ir efektyviau pradėti dieną.

Išgerk stiklinę vandens. Idealiausia – šiltas vanduo su citrinų sultimis. Vanduo pažadins virškinimo traktą, sureguliuos kepenų darbą, o dehidratuotos kūno ląstelės bus vėl kupinos vandens.

Atraskite laiko sau. Jeigu kasdien tau tenka daug dirbti ir vakare vienintelis dalykas, apie kurį svajoji, yra lova, nepatingėk atsikelti šiek tiek anksčiau ir ką nors padaryk dėl savęs. Mėgstamos knygos skaitymas, ryto žinių laida, o gal mezgimas? Nesvarbu, kas tai bebūtų, svarbiausia – leisk sau skirtą laiką taip, kaip tu nori.

Geras rytas turėtų prasidėti nuo mankštos. Neskubėk išjungti žadintuvo vos pramerkus akis – verčiau dar tingiai pasirąžyk lovoje, o po to griebk žadintuvą. Bet kokia fizinė mankšta yra naudinga sveikatai, todėl papildomai atlik kelis pratimus ir suskubk palįsti po dušu. Geriausias variantas – rytas sporto salėje.

Papusryčiauk. Pusryčiai – tai vienas iš svarbiausių dienos valgių, todėl verčiau sočiau papusryčiauk, vėliau suvalgyk pietus, o vakarienę palik kam nors kitam.

Peržvelk savo dienotvarkę ir susiplanuok dienos darbus. Taip jau nutinka, kad kartais pamiršti atlikti tam tikrus darbus? To išvengsi, jei ryte peržvelgsi savo būsimos dienos darbus. Tokiu būdu išvengsi skubėjimo ir visada žinosi, kur kada turi būti.

Praskaidrink sau nuotaiką. Ar esi pastebėjusi, kaip oras veikia mūsų nuotaiką ryte? Net jei už lango apsiniaukę ir jauti, kaip tavo gera ryto nuotaika dingo, visada gali ją greitai susigrąžinti. Kaip? Susikurk mėgstamiausios muzikos grojaraštį ir klausyk jo kiekvieną rytą. Muzika gali ne tik sugrąžinti gerą nuotaiką, bet ir puikiai nuteikti darbingos dienos pradžiai.

Pamedituok. Penkios, dešimt minučių ar pusvalandį – nesvarbu, kiek laiko tam skirsi. Pabūk viena su savo mintimis, giliai kvėpuok ir paruošk savo kūną dar vienai puikiai dienai.