Mitai ir faktai apie jogą

joga

Mitai ir faktai apie jogą

Ar esate pastebėjusi, kad dažnai žmonės mėgsta pasigirti, jog praktikuoja jogą? Nors joga gyvuoja jau penkis tūkstančius metų, ji vis dar yra apaugusi įvairiais faktais ir mitais.

Mitas – apkūnūs žmonės negali praktikuoti jogos, nes nėra lankstūs. Pirmiausia, lankstumas nėra susijęs su apkūnumu, todėl tiek lieknas, tiek ir apkūnus žmogus gali būti lankstus arba atvirkščiai. Dažniausiai joga susidomi tie, kurie nėra lankstūs ir tik pastangų ir valios dėka atsiranda lankstumas, taip pat pasikoreguoja svoris.

Mitas – jogą renkasi tik moterys, vyrams ten ne vieta. Praktikuoti jogą gali tiek vyrai, tiek ir moterys. Be to, senovės Indijoje jogą praktikavo tik vyrai. Dabartinė situacija yra kiek kitokia – įžengus į jogos klasę, gali pasirodyti, kad joga užsiima tik moterys, bet neapsigaukite. Praktikuoti jogą patariama tiek moterims, tiek vyrams, nes tai padeda bendrai fizinei bei dvasinei būsenai. 

Faktas – švarą mėgstantiems joga gali pasirodyti kaip ne itin švarus užsiėmimas. Po jogos rekomenduojama iškart neskubėti palįsti po dušu ir apie pusvalandį leisti kūnui natūraliai atvėsti. Kodėl? Kūnas turi nurimti ir savaime stabilizuotis. 

Faktas – psichiatras Karlas Gustavas Jungas buvo vienas iš pirmųjų vakariečių, atradusių jogą ir nuodugniai ją išanalizavusių.

Mitas – joga yra efektyvi mankštos sistema, padedanti atsikratyti nereikalingo svorio. Jeigu norite numesti svorio, rinkitės kitą aerobiką, kalanetiką ar darbą sporto salėje, bet ne jogą. Joga yra tūkstantmečius skaičiuojanti savęs pažinimo praktika, kurios metu žmogus medituoja ir mokosi suvaldyti kvėpavimą taip, kad galėtų reguliuoti savo mintis.

Mitas – joga yra induizmo dalis. Daugelis žmonių daro klaidą painiodami jogą ir induizmą. Nors joga yra susijusi su dvasiniais aspektais, tai nėra religijos dalis ar kita religinė atšaka. Be to, joga atsirado anksčiau nei induizmas, todėl jos niekaip nėra susijusios tarpusavyje.

Faktas – atlikti moksliniai tyrimai patvirtino, kad joga ne tik teigiamai veikia širdies veiklą, bet ir padeda gydyti nemigą, taip pat pagerina depresija sergančių žmonių būklę.

Mitas – joga sukelia daug traumų. Joga yra visiškai saugi meditacinė praktika, kuri nesukels jokių traumų. Be to, kvalifikuotas mokytojas visada pagelbės atliekant sudėtingus pratimus. Netgi priešingai, joga padės išgydyti įsisenėjusias traumas.

Faktas – joga turi savo dieną. Jeigu neseniai pradėjote lankyti jogos klases, raudonai pasižymėkite birželio 21 dieną – Pasaulinę jogos dieną – ir švęskite ją kartu su visais jogos mylėtojais.